RECEPTY

RECEPTY | ČOKOLÁDOVÉ PALAČINKY

16. května 2017 v 18:07 | Nikola

CO BUDEME POTŘEBOVAT ?

2 VAJÍČKA
PŮL HRNEČKU MOUKY (JÁ POUŽÍVÁM ŠPALDOVOU)
PŮL HRNEČKU MLÉKA (POUŽÍVÁM VANILKOVÉ OD ALPRA)
KAKAO (HOLANDSKÉ 90% KAKAO, NEBO ČOKOLÁDA PODLE CHUTI)
JAVOROVÝ SIRUP (NA OSLAZENÍ, MŮŽE BÝT MED, CUKR)
PŮLKA MALÉ LŽIČKY PRÁŠKU DO PEČIVA
OVESNÉ VLOČKY

Jestli chceš mít palačinky nadýchané dělám to tak, že si oddělím bílky od žloutků. Z bílků vyšleháme sníh (přidáme špetku soli). Žloutky vyšleháme s mlékem a vmícháváme mouku, aby se nám nedělali hrudky. Na konec vše smícháme dohromady. Přidáváme kakao a nebo čokoládu podle chuti. Jestli je to na Tebe málo sladké použij nějaké sladilo, já používám javorový sirup. Přidáme prášek do pečiva (určitě to jde i bez něj, ale nějak ho tam přidávám automaticky :D Ovesné vločky přidávám snad do všeho, těšto vločkami zahustím aby se dali tvořit takové malé palačinky jako vidíte na obrázku.

Na rozpálečnou pánvičku přidám kokosový olej (zas je to podle toho na čem děláte a co máte práve doma) Vezmu si polévkovou lžíci, nebo nějakou menší naběračku a udělám takové malé palačinky a většinou zhruba 3-5 minut z každé strany. Pěkně vyskládáme na sebe a potřeme tím, čím máme rádi. Marmeláda, nutella, já používám alpro čokoládový jogurt. A na dozdobení samozřejmě ovoce, k čokoládovým palačinkám vždy volí hroznové víno a mandle. DOBROU CHUŤ !
 
TIP : Jak poznám, že je palačinka z jedné strany už hotová ? JEDNODUŠE ! Na palačince se začnou tvořit takové bublinky a poté já hned otáčím a zatím vždy to takhle bylo :)

 
 

Reklama