RADY, TIPY, TRIKY

CO MAMINCE KE DNI MATEK ?

13. května 2017 v 13:26 | Nikola
A JE TO TADY ZASE !!
Jako každý rok se neskutečně trápím co mamince vymyslet jako dáreček ke dni matek. Letos jsem se ale nenechala zase zaskočit na poslední chvíli a dokonce jsem si dala o týden dřív poznámku do mobilu ! :D jsem fakt dobrá, určitě to znáš. Kde má člověk pořád brát inspiraci. Zkusím Ti dát trochu nápad a třeba se toho někdo chytne. :)


ZAČNEME U TAKOVÉ TÉ KLASIKY

KYTIČKA A ČOKOLÁDKA . To si myslím, že neurazí žádnou maminku a je to taková ta typická klasika pro každou maminku. Takže honem do květinářství a věřím, že v takové svátky vám slečny prodavačky velice rádi poradí a pomůžou jaká kytička se na Den matek hodí nejvíce. To samé v obchodě, je toho teďka dost takže se bát nemusíš.

DÁRKOVÝ KOŠ

Tak na tuhle jistotku já sázím vždycky. Dost často dělám mamince takovéhle dárečky, jak k vánocům, narozeninám tak i k svátku. Protože co si budeme povídat není nic jednodušího než nakoupit věci co má mamča ráda a doslova to naházet do dárkového koše, krabičky nebo jenom zabalit do papíru. Můžeš začít u kosmetiky, oblečení, voňavek.. no prostě cokoliv co víš, že tvoje maminka má ráda.

KRÁLOVSKÁ SNÍDANĚ

Ano, což si i zrovna myslím, že letos by to vyjít mohlo, je neděle většina z vás bude doma.. Není nic jednoduššího než si trochu přivstat a udělat mamče míchaný vajíčka, nějakej fresh a oloupat ovoce. Zrovna si i myslím, že pokud si letos nevyšla s penězma tak skoro všechny ingredience na tuto a nebo jinou snídani podle tebe doma najdeš a nebude to tak finančně náročné.

MILOVANÁ DCERUŠKA POŘÁD NA OČÍCH !

Minulý rok to u nás doma jako dárek docela dost zabodovalo. Jelikož jsem měla po maturitním plese a samozřejmě jsem měla krásné fotky v šatech, moje maminka furt jenom brečela tak jsem se nechala vytisknout na fotku koupila rámeček a dárek byl pro mamču na světě. Né nadarmo se tomu přeci říká den matek. Není určitě spatný nápad udělat nějakou kolaž ale to už je zase o šikovnosti které ve mě moc není takže já jsem na tu jednoduchost koupila jsem rámeček, vytiskla jsem fotku a dárek je na světě !

LETOS TROŠKU NETRADIČNĚ

Proč jsem to tak nazvala? Jelikož jsme se s mamčou dali na tu "zdravou výživu" tak jsem se letos rozhodla, že dostane TUBUS. Ptáte se jakej tubus ? No ano, TUBUS. Jestli ještě neznáte stránku mixit.cz tak se rovnou jukněte. (Předem upozorňuji, že v tom není žádná reklama :))) já jsem jenom osobně hrozně nadšená. Na stránce si můžete namixovat svůj vlastní tubus podle chuti, jaké ovoce chcete, jaké musli chcete.. je to opravdu jenom na tvojí fantazii. A jelikož mamča i já to máme opravdu rády, letos objednávám tak nějak pro nás obě dvě :D

NĚJAKÁ TA KOSMETIKA ?

Určitě neurazí. Ale co třeba moje maminka? Nemaluje se ani takhle nepoužívá, vím ale určitě čím ji udělám radost. Lush bombou do koupele, jestli jste o tom ještě neslyšeli stačí jenom zadat do vyhledavače a uvidíte sami. Nemusí to být zrovna značka Lush (protože co si budeme povídat ta je docela drahá) pokud při penězích jste není problém, pokud ne určitě najdete i levnější variantu. Špatná volba určitě není sprcháč, deodorant nebo nějaká příjemná jarní/letní vůně.

ZDRAVÍ

Myslím si, že není ani na škodu koupit mamince nějaký ten vitamínek. Napadá mě toho hrozně moc, mojí maminku by určitě neurazil dárkový koš s ovocem a zeleninou. Můžete volit i méně náročnější variantu a zajít do většího nákupního domu a sehnat bylinkový čaj a nebo nějaký bylinkový sirup.

VYLEPŠOVÁTKA DO DOMÁCNOSTI

Zrovna dneska jsem tak brouzdala po Aliexpressu a našla jsem tam několik udělátek do kuchyně. Škoda, že jsem na to nenarazila dřív. Nějakou chvíli to trvá než vám zboží přijde takže na den matek by jsme to asi nestihli ale jestli znáte prodejnu Pepco (což doufám že jo) tak tam určitě něco takového člověk sežene. Ať už jsou to krabičky, roztomilé košičky na muffinky a nebo nějaká ta vařečka.
Já doufám, že jsem Ti trošičku pomohla.
Přeji všem úžasným maminka jen to nejkrásnější ke dni matek ♥

POUŽITÍ KOKOSOVÉHO OLEJE

1. dubna 2016 v 13:08 | Nicolle •
Zdravím, dnes bych se s vámi chtěla podělit, jak tomu říct asi recenzi nebo použití kokosového oleje.


  1. MASKA NA VLASY - no začneme asi tím nejoblíbenějším způsobem jak já osobně kokosový olej používám. Buď kokosový olej používám samostatně a to tak, že když mám přes den čas nanesu si vrstvu na suché vlasy, nechám působit tak dlouho jak je pro mě časově možné. Umyju vodou a nanesu šampon který používám. A nebo si můžete vytvořit opravdu jednoduchou masku na vlasy. Necháte si rozpustit olej a přidáte med. Ano to je všechno zase necháte působit plus mínus hodinku a umyjete.

  2. PÉČE O PLEŤ - Pro mě neuvěřitelná věc, celkově mám hodně suchu pokožku a trpím ekzémem. Proto se hodně ráda a dost často promažu celá olejem a je to super. Další věc která je pro mě naprosto skvělá je, použití oleje na oči. Vždycky večer než jdu spát, nanesu si vrstu oleje na oční víčka a pod oči a ráno když se vzbudím cítím jak je pleť taková napnutá, taková pevná a oči jsou celkově takové rozjasněné.

  3. ODLIČOVÁNÍ - No, je pravda, že takhle kokosák moc často nepoužívám, protože mám svůj odličovací prostředek na který jsem zvyklá. Ale jednou se mi stalo že jsem si odličovák zapomněla sbalit a měla jsem kokosák. Musím říct, že to funguje na stejné bázi a určitě tím nic nezkazíte.

  4. BALZÁM NA RTY - Jak už jsem několikrát psala kokosák hydratuje. Proto na rty je to něco perfektního. Ale proč nespojit příjemné s užitečným že? S malou sestrou mé kamarádky jsme vyráběli domáci jelení lůj a to právě z kokosáku. Použili jsme potravinářské barvivo, kalíšek od zázračného kelímku a bylo to!

  5. STRIE - U silnějších slečen jako jsem já, která nechala dojít tak daleko svojí postavu abych přibrala a roztrhala se mi kůže tak právě kokosový olej je skvělý na promazávání strií. Sama ho používám na strie, neříkám, že strie uplně zmizí ale jakoby se "zahojí". Takže určitě musim doporučit.

  6. ZUBNÍ PASTA (?!) - Hodně jsem četla, že se to dá používat jako zubní pasta a pomáhá bělit zuby. To jediné jsem opravdu nevyzkoušela a asi ani nevyzkouším. Jsem dost háklivá na to, co strčím do pusy :D a z tohohle by se mi neudělalo moc dobře, ale zkusit to můžete

JAK POUŽÍVÁTE KOKOSÁK VY ?

 
 

Reklama